KONST / Litografier / Litografi 15774374
nr 1577 4374
Arne Lindqvist
(1927-2010), Sverige
Litografi, Gård i vinterlandskap. Signerad, numrerad 12/50, daterad -85, bladets mått: 10x13 cm, yttermått inklusive ram: 33x29 cm
Arne Lindqvist, svensk bildkonstnär född 1927, död 2010.
måndag 13 november 2023
kl 20:56:21
Arne Lindqvist
Läs mer om Arne Lindqvist